SPG Event. Styrkan sitter i familjen.

SPG Event är en del av Sveriges största nöjesorganisation Stureplansgruppen.

Om oss:

SPG Event grundades 2007 och är en del av Sveriges största nöjesorganisation Stureplansgruppen. Vi levererar idag helhetslösningar till flera av Sveriges största varumärken.

Vår breda kompetens och expertis har sin grund i vår familj och sin styrka i vårt stora nätverk av människor runt om i hela världen.

Vår syn:

  • Vi är en ständigt växande familj mottagliga för nya människor och uttryck.
  • Vi tar hand om varandra och tillåter varandra att utvecklas utifrån den unika individen.
  • Vi tror på styrkan i att skapa nytt men även på ansvaret att återvinna gammalt.
  • Vi gör alltid vårt yttersta och vi vinner tillsammans med våra leverantörer och kunder.
  • Styrkan sitter i familjen.

Vem du ska kontakta:

Eventförfrågningar – Jessica Eriksson
Större samarbeten och ramavtal – Stefan Paymer
Marknadsrelaterade frågor och rekrytering – Anna Granstedt Möller
Leverantörssamarbeten och projektrelaterade ärenden – Marcus Persson

Ledning och ekonomi

Stefan Paymer

CEO/Partner

stefan.paymer@spgevent.se

0766 321 379

Jessica Eriksson

Head of Sales

jessica.eriksson@spgevent.se

0739 443 295

Marcus Persson

COO & Project Manager

marcus.persson@spgevent.se

0735 009 475

Anna Granstedt Möller

CMO

anna.gm@spgevent.se

0702 696 121

Victoria Nürnberg

Finance

victoria.nurnberg@stureplansgruppen.se

Stefan Paymer

CEO/Partner

stefan.paymer@spgevent.se

076 632 1379

Anna Granstedt Möller

CMO

anna.gm@spgevent.se

0702 696 121

Marcus Persson

COO - Project Manager

marcus.persson@spgevent.se

0735 009 475

Jessica Eriksson

Head of Sales

jessica.eriksson@spgevent.se

0739 443 295

Jens Segrén

Head of Concept

Jens.Segren@spgevent.se

0703 380 210

Beatrice Andersson

Junior Account Manager

beatrice.andersson@spgevent.se

0735 466 310

Tomas Hansson

Account Manager

tomas.hansson@spgevent.se

0733 213 842

Mattias Hamstedt

Account Manager

mattias.hamstedt@spgevent.se

0736 570 606

Mikaela Karlsson

Account Manager

mikaela.karlsson@spgevent.se

0730 234 640

Josefin Nordlund

Project Manager

josefin.nordlund@spgevent.se

0735 137 309

Dan Josefsson

Project Manager

dan.josefsson@spgevent.se

0701 429 094

Sofia Eklund

Project Manager

sofia.eklund@spgevent.se

0730 711 471

Emilia Thörn

Project Manager

emilia.thorn@spgevent.se

0765 699 992

These Sundevall Lekberg

Project Manager

these.sundevall.lekberg@spgevent.se

0708 458 868

Johanna Fagerberg

Project Manager

johanna.fagerberg@spgevent.se

0708 195 038

Kristoffer Svensson

Head of Sales för Team Stockholm Open 2020

kristoffer.svensson@spgevent.se

0703 437 105

Jacob Brandon-Cox

CCO för Team Stockholm Open 2020

jacob.bc@spgevent.se

0709 547 307