SPG Event. Styrkan sitter i familjen.

SPG Event är en del av Sveriges största nöjesorganisation Stureplansgruppen.

Om oss:

SPG Event grundades 2007 och är en del av Sveriges största nöjesorganisation Stureplansgruppen. Vi levererar idag helhetslösningar till flera av Sveriges största varumärken.

Vår breda kompetens och expertis har sin grund i vår familj och sin styrka i vårt stora nätverk av människor runt om i hela världen.

Vår syn:

  • Vi är en ständigt växande familj mottagliga för nya människor och uttryck.
  • Vi tar hand om varandra och tillåter varandra att utvecklas utifrån den unika individen.
  • Vi tror på styrkan i att skapa nytt men även på ansvaret att återvinna gammalt.
  • Vi gör alltid vårt yttersta och vi vinner tillsammans med våra leverantörer och kunder.
  • Styrkan sitter i familjen.

Ledning och ekonomi

Victoria Nürnberg

Finance

victoria.nurnberg@stureplansgruppen.se

Försäljning & Eventförfrågningar

Jessica Eriksson

Head of Sales

jessica.eriksson@stureplansgruppen.se

0739 443 295

John Iserstål

VP

Jens Sergrén

Head of Concept

Jens.Segren@stureplansgruppen.se

0703 380 210

Mikael Österfors

Account Manager

mikael.osterfors@stureplansgruppen.se

0768 869 192

Beatrice Andersson

Junior Account Manager

beatrice.andersson@stureplansgruppen.se

0735 466 310

Alexander Hällzon

Account Manager

alexander.hallzon@stureplansgruppen.se

0705 946 394

Mattias Hamstedt

Account Manager

mattias.hamstedt@stureplansgruppen.se

0736 570 606

Josefin Nordlund

Project Manager

josefin.nordlund@stureplansgruppen.se

0735 137 309

Marcus Persson

Project Manager

marcus.persson@stureplansgruppen.se

0735 009 475

Anna Granstedt Möller

Project Manager

anna.gm@stureplansgruppen.se

0702 696 121

Dan Josefsson

Project Manager

dan.josefsson@stureplansgruppen.se

0701 429 094

Sofia Eklund

Project Manager

sofia.eklund@stureplansgruppen.se

0730 711 471